Podujatia Podujatia

Späť

Oslavy Mikuláša v Miňovciach

Mikuláš je prvou predzvesťou vianočných sviatkov. Už tradične chodí medzi deti a rozdáva im darčeky. Inak tomu nebolo ani v sobotu 10. decembra, aj k nám prišiel, aby potešil nielen detské srdiečka a rozdal im balíčky, ale aj nás dospelých. Deti z materskej a základnej školy ho privítali básničkami a pesničkami. Nechýbal ani krátky príhovor starostu obce a občerstvenie.

Aj ženy z ÚŽS sa stretli, aby oslávili nielen sviatok svätého Mikuláša pri chlebe so „šmaľcom“ a cibuľou, ale predovšetkým, aby ukázali nám všetkým, aké krásne vianočne dekorácie, ozdoby a vence vytvorili. Ich kreativitu, prácu sme obdivovali v sále obecného úradu, kde bola výstava týchto vianočných dekorácií a vencov. Tu sme mohli ochutnať aj vianočné pečivo, ktoré napiekli.

Za organizáciu tohto krásneho podujatia patrí poďakovanie pánu starostovi M. Mojsejovi a poslancom obecného zastupiteľstva, pani učiteľkám z MŠ a ZŠ za prípravu kultúrneho programu a ženám z ÚŽS Miňovce za výstavu nádherných vianočných dekorácii, ozdôb, vencov a napečenie vianočného pečiva.

Zdroj: Publikované v tyždenníku Spektrum. Dostupné online tu.