Podujatia Podujatia

Späť

Deň športu a zábavy v Miňovciach

Obec Miňovce už tradične v letných mesiacoch pre občanov obce, ale aj pre rodákov organizuje deň športu a zábavy a bolo tomu tak aj tuto druhu júlovú sobotu. Otvorením športového dňa o 14.00 hod. pánom starostom sa začali športové hry pre deti aj dospelých, začiatok patril deťom ktorí s radosťou súťažili za čo boli odmenení sladkosťami, najšikovnejší boli odmenení vecnými cenami.

Po ukončení súťaží boli pre deti pripravené ďalšie sprievodné akcie ako maľovanie na tvár, čo deti s radosťou využili, nafukovanie balónov héliom a ich ozdoba ktoré poniektorým aj rýchlo odleteli ako pozdrav z prebiehajúcej slávnosti. K dispozícii bol aj nafukovací hrad a trampolína ktoré deti nenechali bez povšimnutia. Vrcholom prekvapení bolo keď sa na oblohe objavila mini helikoptéra a začalo dohadovanie čo sa deje, že priletela kvôli ním zistili keď dostali prvý nastrel v podobe sypajúcich sa cukríkov z neba a po malej ukážke nakoniec pristala na miestnom ihrisku kde sa deti ale aj dospeli mohli odfotiť. Po odlete helikoptéry už prebiehali súťaže pre mládež a dospelých v kategóriách ženy, muži, jednotlivci aj kolektívy. Ukončením súťaží a odovzdaním cien pre víťazov bol pripravený pre všetkých občanov chutný guľáš, párky, grilovala sa klobása. Občerstvenie v podobe malinoviek a piva bolo zabezpečené aj vďaka sponzorom podujatia.

Záver dňa patril tombole ktorú bol veľký záujem, najväčší záujem bol o prvú cenu horský bicykel, ktorý vyhral pán Pavol. Počas celého dňa sa o hudbu a dobrú zábavu starali DJ Ľubo a DJ Peter. O vydarený deň sa zaslúžili okrem pekného počasia aj partia ochotných ľudí ktorí to všetko pripravili, tiež sponzori podujatia za čo im starosta obce vyslovuje poďakovanie. Deň zábavy končil diskotékou v neskorých nočných hodinách. Dovidenia o rok!

Zdroj: Publikované v týždenníku Spektrum. Dostupné online tu.