Informačné centrum Informačné centrum

Náš kraj poskytuje viaceré možnosti pre rybolov a je aj známou hubárskou lokalitouDobrým tipom na turistiku je Národný park Poloniny s najrozsiahlejším jedľovo-bukovým pralesom a druhmi východokarpatskej flóry. Výborné podmienky pre rekreáciu a vodné športy ponúkajú rekreačné strediská neďalekej vodnej nádrže Domaša. V blízkosti sa nachádza obec Tokajík, pamätné miesto vojnovej tragédie z roku 1944, kde je postavený cintorín a pamätník obetiam II. svetovej vojny. V dedinke Tisinec sa nachádza židovský cintorín so zaujímavými náhrobnými kameňmi.  V okresnom meste sa nachádza letné kúpalisko, krytá plaváreň, jazdecký areál, športová hala, tenisové dvorce a ZOO Park.

Okolie obce má má mimoriadne priaznivé podmienky pre cykloturistiku. Cyklotrasy majú väčšinou lokálny charakter, iné tvoria dlhé a náročnejšie úseky pre skúsenenjších. Okolo Domaše si stále drží titul najväčšieho cyklistického podujatia na Slovensku. V roku 2017 sa koná výročný desiat ročník.

V obci a jej okolí sa nachádzajú hlavne tieto prírodné úkazy a historické pamiatky: 

Chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky 

Dominantou obce je grécko-katolícky chrám postvený v rokoch 1836 - 1838 národná kultúrna pamiatka zapísaná v zozname č. ÚZPF 10382/0

 

 

Vodná nádrž Domaša

Zelená perla východného Slovenska  – vodná nádrž Veľká Domaša, postavená na rieke Ondava, je situovaná v horskom prostredí Ondavskej vrchoviny. Teplé klimatické pomery vytvárajú priaznivé podmienky na kúpanie, vodné športy a rybolov vo viacerých rekreačných strediskách.

K príťažlivosti Domaše nemalou mierou prispieva okrem prekrásneho prostredia a tichých zákutí aj čistá, modrozelená voda s vynikajúcou samočistiacou schopnosťou, v ktorej sa darí 23 druhom rýb, najmä kaprovi, šťuke, zubáčovi, sumcovi, jalcovi a iným.

Na brehoch jazera sa nachádza päť rekreačných stredísk – Valkov-Tíšava, Dobrá, Poľany, Holčíkovce a Nová Keľča. Každé stredisko ponúka buď možnosť ubytovania v hoteloch, penziónoch, alebo stanovanie v kempingoch. Nájsť tu možno upravené pláže, požičovne športových potrieb, ihriska, reštaurácie a občerstvenia. 

Pre turistov a návštevníkov našej obce a jeho okolia je k dispozícii nasledujúce pohostinské zariadenie:

Pohostinstvo EVA 

Majiteľka: Eva Jurková

Poskytované služby: podávanie rôznych druhov nápojov, výčapy, maloobchod, občerstvenie, príjemne posednie na terase

Otváracie hodiny:

Kontakt:

 

Autor. MK